Hotel Piramida

Informacje

O miejscu

  • 24h
  • Wi-Fi
  • Restauracja

Hotel Piramida położony jest w rekreacyjnej dzielnicy Tychów - Paprocany nad Jeziorem Paprocańskim i otoczeniu Puszczy Pszczyńskiej, w bliskiej odległości od centrum miasta. Przy hotelu znajduje się malowniczy park, jezioro z molem i piaszczystą plażą.

HISTORIA

Projekt: Krzysztof Barysz i Aleksander Nowacki z firmy URBI-Barysz i Partnerzy. Obiekt zaprojektowany w 2002 r., oddany do użytku w 2004 r.

Charakterystyczny budynek uznany został już w czasie powstawania za tyską „ikonę”. Zbudowany w najwyższym punkcie nad brzegiem Jeziora Paprocańskiego. Proporcje tyskiej piramidy zgodne są z proporcjami egipskiej piramidy Cheopsa (przy zastosowaniu skali 1:5). Takie było życzenie inwestora i właściciela, Tadeusza Ceglińskiego, bioenergoterapeuty. W budynku mieści się hotel, restauracja, centrum konferencyjne, gabinety odnowy biologicznej.

Elewacji budynku lekkości dodaje przemienny rytm elementów wertykalnych – granitowych pylonów i powierzchni przeszklonych. Szczytowy fragment piramidy jest całkowicie przeszklony.

We wnętrzu wiele elementów wystroju nawiązuje do sztuki staroegipskiej. Malowidła ścienne wykonał Sławomir Żukowski.

Budynek ze względu na swoje usytuowanie na wzniesieniu jest dobrze eksponowany w pejzażu południowej części miasta.

Powiązane trasy

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.