Hokeista na os. D

Informacje

  • Adres: Dąbrowskiego 95, 43-100 Tychy

Rzeźba autorstwa Józefa Sękowskiego stoi na przeciwko Stadionu Zimowego. Postać sportowca przenika się z dwoma bryłami o geometrycznie opracowanych powierzchniach. Statyce i symetrii masywnych bloków artysta przeciwstawia dynamiczny układ, przechylonej na prawo postaci sportowca. W realizacji rzeźby autorowi pomagali koledzy oraz studenci z ASP.


Rzeźby plenerowe, powstające w Tychach w latach siedemdziesiątych to efekty współpracy Powiatowej Spółdzielni Mieszkaniowej Oskard z Wydziałem Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Więcej o sztuce w przestrzeni Tychów w wydawnictwie Muzeum Miejskiego w Tychach:  "Sztuka w przestrzeni miasta". Autor: Patryk Oczko. 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.