XI Tyski Półmaraton

Informacje

OFICJALNE WYDARZENIE XI Tyskiego Półmaratonu
3 września 2023 godz. 10:00 ZAPISY
https://dostartu.pl/xi-tyski-polmaraton-v8962 Tychy

 

Tyski Półmaraton – bieg na 21km po trasie z atestem PZLA.
Trasa prowadzi ulicami miasta Tychy (asfalt) oraz wokół jeziora Paprocańskiego (częściowo ubite trakty leśne).
Start, meta, biuro zawodów i miasteczko biegowe będzie umieszczone w okolicach Stadionu Lekkoatletycznego w Tychach przy ulicy Edukacji.

Celem imprezy jest popularyzacja biegania jako formy czynnej rekreacji oraz promocja Tychów jako miasta dobrego do uprawiania sportu.

Podczas zawodów odbywa się wiele imprez towarzyszących takich jak biegi dla dzieci, rozgrzewka i zajęcia sportowe, masaże, atrakcje dla najmłodszych.

Pierwsza edycja odbyła się we wrześniu 2012 roku w której wzięło udział ponad 400 osób natomiast w 2019 w biegu uczestniczyło już prawie 1600 osób! W 2020 roku bieg się nie odbył z powodu obostrzeń pandemicznych ale rok później wróciliśmy na trasę Tyskiego Półmaratonu. W rekordowym 2022 roku zapisanych było 1946 a ukończyło 1645 osób.
W tym roku zapraszamy Was na trasę debiutującą w 2022 roku - przez całe Tychy i Paprocany z finiszem na Stadionie Lekkoatletycznym!
Bieg odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Tychy.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.