Będzie grzmiało! Obrazy mistrza Giorgione

Informacje

O imprezie

  • Miejsce wydarzenia: Pasaż Kultury Andromeda | pl. K.K. Baczyńskiego 2

Jeden z najbardziej tajemniczych artystów w historii sztuki! Szarada i nauka. Kobieta, piękno i przemijanie. „Śpiąca Wenus” i najsłynniejsze przedstawienie burzy.

Giorgione jest jedną z najbardziej tajemniczych postaci w historii sztuki weneckiej, nie tylko ze względu na nikłą ilość „twardych” faktów z jego życia, lecz również z powodu tajemnicy, jaka otacza jego dzieła. Autorstwo tych, które się zachowały, jest nieustannie dyskutowane. Treść wielu z nich nie została do dzisiaj wyjaśniona. Nieomal każdy obraz artysty to enigmatyczna favola (wł. bajka) albo poesia – przedstawienie nieodgadnione w swej treści. Różnorodne i często wzajemnie się wykluczające interpretacje najsłynniejszych dzieł Giorgiona – „Burzy” (Muzeum Akademii w Wenecji) i „Trzech Filozofów” (Kunsthistorisches Museum, Wiedeń) można byłoby zebrać w potężnym tomie.

Źródło: dwutygodnik.com

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.