Lubisz rowerowe wyprawy, jeździsz na rowerze dla zdrowia lub traktujesz go jako główny środek transportu? Kręć kilometry o tytuł Rowerowej Stolicy Polski!
1 września rozpocznie się kolejna edycja „Rowerowej Stolicy Polski”, w której po raz pierwszy będą mogli wystartować także mieszkańcy Tychów. W rywalizacji w liczbie pokonywanych na rowerze kilometrów przez mieszkańców miast biorących udział w akcji, może wziąć udział każdy. Bez względu na to, czy na rowerową wyprawę wybierasz się rekreacyjnie raz w tygodniu, czy też codziennie pokonujesz większy dystans np. dojeżdżając do szkoły czy pracy. Wystarczy, że:
Aby zachować równowagę pomiędzy większymi i mniejszymi miejscowościami, liczba przejechanych kilometrów będzie dzielona na liczbę mieszkańców i przeliczana na punkty. Akcja będzie trwała przez cały wrzesień. Na miasto, które uzbiera największą liczbę punktów, czeka tytuł Rowerowej Stolicy Polski oraz nagroda w postaci stacji naprawczej.
Dodatkowo dla stu mieszkańców Tychów, którzy uzyskają największą liczbę kilometrów, przewidziane są indywidualne upominki – bidony oraz dzwonki rowerowe. Dzięki temu rywalizacja będzie odbywała się na trzech płaszczyznach: zarówno pomiędzy miastami i mieszkańcami.
Dzięki udziałowi w akcji, Tychy chcą zwiększyć aktywność fizyczną mieszkańców. – Udział naszego miasta w akcji odbywa się w ramach promocji zrównoważonego transportu, a także aktywnego spędzania wolnego czasu oraz aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia. Chcemy zachęcić, że warto pozostawić samochód na parkingu, zrobić coś dla siebie i swojego otoczenia. Pokazać, zwłaszcza w czasach zagrożenia epidemiologicznego, że rower jako środek transportu jest bezpieczny. Zachęcić do korzystania zarówno z własnego sprzętu, jak i rowerów miejskich. A przecież nic nie mobilizuje do działania bardziej niż zdrowa, sportowa rywalizacja – wyjaśnia naczelnik Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tychy, Iwona Ciepał.
Udział mieszkańców w akcji będzie również miał nieoceniony wpływ podczas planowania zagospodarowania przestrzennego i tworzenia nowej infrastruktury rowerowej. Dzięki danym z aplikacji dowiemy się, którymi drogami i ścieżkami rowerowymi tyszanie poruszają się najczęściej i jakie kierunki obierają najchętniej.
Szczegółowe informacje dotyczące akcji, regulaminu aplikacji i rywalizacji, pozostałych uczestników, wśród których są m.in. Bydgoszcz, Białystok czy Chorzów, a także ranking miast, będzie można znaleźć na stronie internetowej www.rowerowastolicapolski.pl. Z kolei najświeższe informacje dotyczące akcji w Tychach umieszczane będą systematycznie na stronie umtychy.pl oraz w mediach społecznościowych - fb.com/TychyDobreMiejsce. Mieszkańcy którego miasta zdobędą najwięcej punktów i tytuł Rowerowej Stolicy Polski? Tyszanie, do dzieła!
Sprawy z zakresu Wydziału Komunikacji realizowane są bezpośrednio w budynku przy ul. Budowlanych 59. Od 18 stycznia wydział czynny będzie w godzinach: od poniedziałku do czwartku od 7.30 do 17.00, a w piątek od 7.30 do 12.00.
Trwa rządowa kampania informacyjna #szczepimysię mająca na celu propagowanie szczepień przeciwko COVID-19. W całej Polsce pojawiły się billboardy, w internecie oraz w telewizji emitowane są spoty z udziałem aktorów.
W III edycji konkursu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej na Znaki Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej miasto Tychy w kategorii: „społecznie odpowiedzialny samorząd” znalazło się w grupie 13 polskich miast, którym przyznano znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2020.
1 stycznia o godzinie 6:02 rozpoczęła kursowanie nowa - linia H. To już ósma linia obsługiwana przez Tyskie Linie Trolejbusowe. Zastąpiła ona dotychczasową linię 291 i kursuje po jej trasie, z rozszerzoną obsługą dzielnicy Żwaków.