8 grudnia 2020 9:10

W dniu 20 lipca 2020 Gmina Miasta Tychy podpisała Umowę o dofinasowanie Projektu grantowego OZE.

W dniu 20 lipca 2020 Gmina Miasta Tychy podpisała Umowę o dofinasowanie Projektu grantowego „Odnawialne źródła energii szansą na poprawę jakości powietrza w Tychach”  z Województwem Śląskim reprezentowanym przez Zarząd Województwa Śląskiego pełniącym rolę Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Projekt „Odnawialne źródła energii szansą na poprawę jakości powietrza w Tychach”  jest odpowiedzią na zidentyfikowane przez Miasto problemy, m.in. niską efektywność energetyczną w mieszkalnictwie jednorodzinnym, wysokie koszty dostaw energii, niski poziom wykorzystania OZE przez mieszkańców.

Realizacja Projektu przyczyni się do poprawy jakości powietrza i stanu środowiska, ograniczenia emisji zanieczyszczeń, zmniejszenia zapotrzebowania na energię wytwarzaną z tradycyjnego źródła. Przedsięwzięcie wpłynie pozytywnie na rozwój społeczno-gospodarczy regionu, podniesienie komfortu życia oraz zdrowia mieszkańców, wzrost ich świadomości na temat działań proekologicznych, oszczędzania i pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. Realizacja projektu umożliwi promocję regionu jako miejsca przyjaznego dla środowiska i inwestującego w nowoczesne technologie ekologiczne, dbającego przy tym o przyszłość energetyczną i ochronę środowiska.

​Poprzez efektywne i racjonalne gospodarowanie zasobami, projekt będzie wpływał pozytywnie na stan środowiska naturalnego i przyczyni się do poprawy jakości powietrza w Tychach.

Termin realizacji: 2020 –  listopad 2021

Koszt całkowity projektu: 23 233 551,50 zł

Kwota dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 - 2020:  22 071 873,93 zł

Powrót na stronę OZE w Tychach

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.