13 lipca 2015, 10:8:41

Tychy to jedno z większych miast Aglomeracji Śląskiej, leżące w jego centrum. W promieniu 600 km od Tychów znajduje się sześć europejskich stolic: Berlin, Praga, Wiedeń, Bratysława, Budapeszt i Warszawa.

Droga Krajowa nr 1 Autor: Michał Janusiński
Miasto położone jest na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych, łączących Warszawę i Wiedeń oraz Kraków i Wrocław. Krajowe i międzynarodowe trasy przebiegają przez miasto w formie obwodnic z licznymi zjazdami do centrum i kompleksów przemysłowych. Bliskość dwóch lotnisk - międzynarodowy port lotniczy KATOWICE w Pyrzowicach oraz międzynarodowe lotnisko w Krakowie - Balicach zapewnia transport lotniczy.

Ważną osią rozwoju miasta jest linia kolejowa łącząca Tychy z głównymi szlakami krajowymi i międzynarodowymi. Miasto leży również w sąsiedztwie szerokotorowej linii kolejowej w Sławkowie, dostosowanej do warunków azjatyckich. Linia łączy Górny Śląsk ze Lwowem, koleją rosyjską, a przez to ze szlakami handlowymi Dalekiego Wschodu.

Tychy leżą w sąsiedztwie portu rzecznego w Gliwicach. Za jego pośrednictwem dopłynąć można do zespołu portowego Szczecin - Świnoujście, uzyskując tym samym dostęp do Morza Bałtyckiego, a poprzez powiązania kanałami żeglugi śródlądowej w Niemczech - Łabą i Renem - do wielu portów Europy Zachodniej.

Powrót do strony "Tychy dla inwestycji"
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×