13 lipca 2015 10:08

Tychy to jedno z większych miast Aglomeracji Śląskiej, leżące w jego centrum. W promieniu 600 km od Tychów znajduje się sześć europejskich stolic: Berlin, Praga, Wiedeń, Bratysława, Budapeszt i Warszawa.

Miasto położone jest na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych, łączących Warszawę i Wiedeń oraz Kraków i Wrocław. Krajowe i międzynarodowe trasy przebiegają przez miasto w formie obwodnic z licznymi zjazdami do centrum i kompleksów przemysłowych. Bliskość dwóch lotnisk - międzynarodowy port lotniczy KATOWICE w Pyrzowicach oraz międzynarodowe lotnisko w Krakowie - Balicach zapewnia transport lotniczy.

Ważną osią rozwoju miasta jest linia kolejowa łącząca Tychy z głównymi szlakami krajowymi i międzynarodowymi. Miasto leży również w sąsiedztwie szerokotorowej linii kolejowej w Sławkowie, dostosowanej do warunków azjatyckich. Linia łączy Górny Śląsk ze Lwowem, koleją rosyjską, a przez to ze szlakami handlowymi Dalekiego Wschodu.

Tychy leżą w sąsiedztwie portu rzecznego w Gliwicach. Za jego pośrednictwem dopłynąć można do zespołu portowego Szczecin - Świnoujście, uzyskując tym samym dostęp do Morza Bałtyckiego, a poprzez powiązania kanałami żeglugi śródlądowej w Niemczech - Łabą i Renem - do wielu portów Europy Zachodniej.

Powrót do strony "Tychy dla inwestycji"

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.