Tychy to dość młode miasto, prawa miejskie uzyskało w 1934 r. Mimo to potrafi zachwycić i sprawić niespodziankę swoimi niezwykłymi obiektami.

Od socrealizmu do postmodernizmu

Miasto było rozbudowywane po wojnie – tyskie osiedla projektowali znakomici architekci, wdrażając nowe rozwiązania technologiczne i konstrukcyjne. Tychy warto zwiedzać jako podręcznikowy przykład rozwoju architektury powojennej.

Na miejskim szlaku Unikatowe NOWE Tychy „Od socrealizmu do postmodernizmu” można zapoznać się ze zmieniającymi się na przestrzeni lat powojennych koncepcjami architektonicznymi. Więcej o szlaku na stronie umtychy.pl/szlakmiejski

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.