Jeden z najstarszych festiwali teatrów nieprofesjonalnych w Polsce organizowany przez tyski Teatr Mały. Co roku przybywają na niego setki artystów i kilka tysięcy widzów.

Po raz pierwszy został zorganizowany w 1973 roku jako Majowe Spotkania Teatrów Amatorskich. Stale się rozwija i zmienia, ale za każdym razem gromadzi szeroką publiczność i budzi zainteresowanie miłośników teatru, bo towarzyszą mu liczne atrakcje i warsztaty. 

W 2014 roku festiwal ten stał się konkursem prapremierowych spektakli, krajowych i zagranicznych, offowych teatrów, zespołów, grup działających w przestrzeni słowa, dźwięku, ruchu, plastyki i nowych środków wyrazu. Natomiast w 2017 roku zmieniono formułę festiwalu i przekształcono jego nazwę na TopOFFFestival - Tyskie Spotkania Teatralne. Jego celem jest stworzenie przestrzeni do rozmowy i artystycznej rywalizacji dla absolutnej czołówki ruchu teatrów alternatywnych. Pierwsza edycja w nowej formule ma charakter pojedynku najbardziej popularnych stylów teatralnych kojarzonych z polskim offem.

Więcej o festiwalu na stronie Teatru Małego

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.