23 lipca 2015, 14:55:22
Centrum Aktywności Społecznej i Edukacji Seniorów -projekt był realizowany w 2013r. przez fundację Internationaler Bund Polska. Skierowany był do osób starszych, zamieszkałych na terenie miasta Tychy, które ukończyły 60 rok życia. W ramach projektu przeprowadzone zostały zajęcia związane z aktywizacją ruchową beneficjentów. Zadanie wpisało się w projekt realizowany przez Fundację a finansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012 - 2013, w ramach którego przeprowadzono pięć modułów zajęć:
  • Wolontariat seniora;
  • Naucz mnie babciu, naucz mnie dziadku;
  • Akademia seniora;
  • Działania wspomagające uczestników Centrum aktywności społecznej i edukacji seniorów;
  • Punkt dziennego pobytu.

Uczestnikami projektu byli beneficjenci programu "Aktywni 60 plus". Opiekę naukową nad projektem objął Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego (Zakład Pedagogiki Społecznej i Andragogiki). 

 Akademia Aktywnego Seniora - projekt był realizowany przez Fundację Razem. Od września do grudnia 2013r. odbywały się różne warsztaty, zarówno w Tychach, jak i w Katowicach. Program wpisywał się w tyską akcję Aktywni60plus.

Kongres "Obywatel Senior" - odbył się w dniach 16-17 września 2013r. w katowickiej Hali Wystaw „Kapelusz" i w Planetarium Śląskim. W ramach kongresu, wiele atrakcji i zajęć, miało miejsce także w Tychach.   

Powrót do strony głównej "Aktywni 60 plus"

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×