Aktywni 60+

22 lipca 2015, 12:7:57

Tyski program "Aktywni 60 plus" ma na celu podniesienie poziomu aktywności tyszan, którzy ukończyli 60 rok życia (to ponad 27 tysięcy mieszkańców Tychów).

Aktywni 60 plus Autor: Michał Janusiński

Inauguracja kampanii odbyła się 19 kwietnia 2012 r. w Wyższej Szkole Zarządzania i Nauk Społecznych im. ks. E. Szramka w Tychach - podczas spotkania zgromadzeni tyszanie zapoznali się z założeniami kampanii i planowanymi działaniami. Jako gość specjalny wystąpiła Elżbieta Dzikowska - znana podróżniczka, historyk sztuki i dziennikarka. Podczas spotkania autorskiego pt. "Tam gdzie byłam" opowiadała m.in. o swoich ostatnich podróżach i książkach.

W marcu 2013 r. program „Aktywni 60 plus” został laureatem nagrody przyznawanej przez wojewodę śląskiego. Statuetkę "Śląskie na 5" Urząd Miasta w Tychach otrzymał w kategorii „produkt” za uruchomienie programu "Aktywni 60 plus" umożliwiającego korzystanie z ulg i rabatów w instytucjach miejskich oraz prywatnych, które przystąpiły do programu.

Wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk nagrody przyznał po raz czwarty. Celem konkursu było uhonorowanie instytucji, osób oraz firm działających w województwie śląskim, których osiągnięcia znacząco przyczyniają się do promocji aktywności osób starszych oraz budowania solidarności międzypokoleniowej. W edycji inspirowanej obchodami Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej laureatów nagrodzono w pięciu kategoriach: edukacja, gospodarka, wolontariat, produkt i osobowość. Przyznano również nagrodę specjalną.

15 marca 2013 roku w Katowicach nagrodę z rąk wicewojewody śląskiego, Andrzeja Pilota odebrała Daria Szczepańska, zastępca prezydenta ds. społecznych.

22 lipca 2015, 12:15:24

Jak przystąpić do programu Aktywni 60 Plus?

W programie mogą wziąć udział mieszkańcy, którzy ukończyli 60 lat. Należy zgłosić się Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia pokój 511, V piętro Urzędu Miasta Tychy z dokumentem tożsamości, potwierdzającym datę urodzenia. Po wypełnieniu wniosku uczestnik programu otrzyma specjalną kartę, uprawniającą do ulg i rabatów w instytucjach miejskich, ale także w firmach, które zgłosiły swoją chęć uczestnictwa w programie. Karta jest ważna z dokumentem potwierdzającym tożsamość osoby z niej korzystającej.

Zobacz firmy Aktywni 60+

Załączniki

Kampania Aktywni 60 plus - działania

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×