Zamek Myśliwski Promnice Kobiór k/Tychów

Informacje

Najstarsza wzmianka o leśniczówce - dworku w Promnicach pochodzi z lat 60. XVIII w. - jeszcze z czasu panowania ostatniego z Promniców, od nazwiska których miejsce wywodzi swą nazwę. Zameczek myśliwski w stylu neogotyku angielskiego jaki dziś znamy został wybudowany w II poł. XIX w. i pełnił funkcje leśnej rezydencji książęcej rodziny Hochbergów. Na polowaniach bywali tu m.in. Fryderyk - król Prus oraz Wilhelm II - cesarz Niemiec. 

Po zakończeniu II wojny światowej zameczek myśliwski Promnice był zarządzany przez Okręgowy Zarząd Lasów Państwowych w Katowicach, a następnie (od 1967 roku) został wzięty w opiekę przez resort górnictwa. W 2003 roku stał się własnością Skarbu Państwa, a od 2018 r. obiekt jest częścią Muzeum Zamkowego w Pszczynie.

W Zamku znajduje się restauracja.  +48 605 250 150,  kontakt@restauracja-promnice.pl

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.