Aleja Marszałka Piłsudskiego 16
43-100 Tychy
http://mbp.tychy.pl/
MBPTychy
promocja@mbp.tychy.pl
tel.: +4832 227 04 54

W obiekcie mieści się m. in.:

·         sala koncertowa,

·         Dział Metodyki Badań i Promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej,

·         Dział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej,

·         Wypożyczalnia Miejskiej Biblioteki Publicznej,

·         Oddział dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej,

·         Dział Muzyczny i Książki Mówionej Miejskiej Biblioteki Publicznej,

·         Dział Informacyjno-Bibliograficzny i Regionaliów Miejskiej Biblioteki Publicznej,

·         Czytelnia i Czytelnia Multimedialna Miejskiej Biblioteki Publicznej,

·         przestrzeń restauracyjna.

 

sali koncertowej o eliptycznym kształcie o powierzchni 770m2 znajdują się 334 miejsca na widowni, ale także m.in. system konferencyjny i video – konferencyjny oraz system do projekcji filmowej 2 i 3D. Gospodarzem sali koncertowej jest Orkiestra Kameralna Miasta Tychy „Aukso”.

Na powierzchni ponad 2744 m2 znajduje się Biblioteka Główna Miejskiej Biblioteki Publicznej m.in. z Czytelnią Multimedialną i wypożyczalnią. To biblioteka XXI wieku – w nowym obiekcie wykorzystano najnowocześniejsze rozwiązania w bibliotekarstwie – np. zabezpieczenie i wypożyczanie zbiorów odbywa się przy zastosowaniu techniki radiowej RFID (do tej pory w centrali wykorzystywane były kody kreskowe).

Do dyspozycji jest całodobowa „wrzutnia książek” oraz stanowiska samodzielnego wypożyczania, nowy dział - czytelnia multimedialna z wieloma stanowiskami internetowymi oraz sala spotkań i plac zabaw dla dzieci. Najmłodsi mają także dostęp do dziecioopaca - atrakcyjnego katalogu elektronicznego.

Pozostałą część Mediateki zajmują 3 klimatyzowane lokale usługowe.

Wszystkie trzy strefy łączy część wspólna Mediateki, czyli hol i pomieszczenia techniczne o łącznej powierzchni ponad 2000m2. To miejsce, w którym zlokalizowane są m.in. szatnie, toalety ogólnodostępne, pomieszczenie przeznaczone do przewijania dzieci, czy stojaki rowerowe.

Szklane powierzchnie zajmują 4500m2.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×