Tyskie Towarzystwo Fotograficzne

Informacje

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne (TTF) skupia miłośników fotografii z Tychów i okolic. Stowarzyszenie powstało w 2013 roku, z inicjatywy Artura Jastrzębskiego.

W gronie założycieli znalazło się 20 fotografów, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, mających na koncie znaczący dorobek artystyczny. W jego składzie znaleźli się laureaci międzynarodowych i krajowych konkursów fotograficznych, takich jak International Photography Awards, BZWBK Press Foto, Konkurs Polskiej Fotografii Prasowej, Konkurs Fotografii Studenckiej, Obiektywnie Śląskie, Śląska Fotografia Prasowa, Wielkopolska Press Photo i Tychy Press Photo. Członkowie TTF byli autorami wystaw indywidualnych (m.in. Rondo Sztuki w Katowicach, Galeria Fotografii ŁTF w Łodzi, Galeria Radia Katowice i Teatr Mały w Tychach) oraz uczestnikami zbiorowych wystaw fotograficznych w kraju i za granicą.

Głównym celem stowarzyszenia jest upowszechnianie fotografii jako dziedziny sztuki, popularyzacja wiedzy o niej, rozwijanie umiejętności i inspirowanie członków oraz innych zainteresowanych do twórczych działań. Swoje cele realizuje poprzez prezentację i promocję twórczości fotograficznej we własnej galerii, organizację konkursów, plenerów, spotkań autorskich itp. Działalność towarzystwa opiera się na pracy społecznej jego członków. 

Od września do listopada 2014 r. realizowaliśmy projekt o nazwie „Nowe ramy tyskiej fotografii”. Dzięki dofinansowaniu z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich - Śląskie Lokalnie kupiliśmy fotoramy z passe-partout i sztalugi, które pozwolą nam na organizację wystaw. Zleciliśmy wykonanie roll-up’a z naszym logo i ulotki informacyjnej o TTF. 

Nasza pierwsza wystawa nosiła tytuł "Tyskie szelki" i została otwarta 14 stycznia 2015 r. w holu Pasażu Kultury Andromeda. Pokazaliśmy zdjęcia na temat jednego z symboli miasta, czyli tyskich trolejbusów, wykonane między innymi podczas lipcowego pleneru na terenie zajezdni w Tychach. Otwarciu wystawy towarzyszył pokaz zdjęć w Laboratorium Sztuki.

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne posiada osobowość prawną, jest zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) pod numerem 0000456499. Swoją statutową siedzibę ma w Miejskim Centrum Kultury w Tychach przy ul. Bohaterów Warszawy 26.

Jak dołączyć do nas? 
Członkiem zwyczajnym TTF może zostać, zgodnie z naszym statutem, każdy obywatel polski i cudzoziemiec mający prawa publiczne, który ukończył 18 rok życia (zamieszkanie w Tychach nie jest wymagane), zapozna się ze statutem stowarzyszenia, uzna jego cele i zadania, złoży podpisaną deklarację oraz podda się procedurze kwalifikacyjnej, czyli po prostu pokaże nam swoje fotografie (pliki lub odbitki). Jak to dokładnie wygląda, dowiesz się na http://ttf.tychy.pl/s11-regulamin-przyjec

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.