Ideą koncertu jest nawiązanie do charakterystycznych brzmień kultowych płyt Kalibra 44 oraz zaprezentowanie ich największych utworów w symfonicznych aranżacjach. Za warstwę muzyczną odpowiada nagradzany kompozytor Nikola Kołodziejczyk, laureat nagrody Fryderyk, który nadał znanym utworom zupełnie nową, orkiestrową formę.
Na scenie pojawią się także zaproszeni goście, w tym Kleszcz, K2 oraz DJ Eprom. Całość poprowadzi Abradab, współzałożyciel Kalibra 44, gwarantując autentyczną atmosferę i wyjątkowy klimat wydarzenia.
Koncert odbędzie się 26 czerwca o godzinie 21:00 i będzie widowiskowym zwieńczeniem pierwszego dnia Święto Miasta Tychy 2026. To niepowtarzalna okazja, by usłyszeć legendę polskiego hip-hopu w zupełnie nowej odsłonie – w towarzystwie orkiestry i wyjątkowych artystów.
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości do udziału w tym niezwykłym, finałowym koncercie!
KALIBER 44 Symfonicznie feat. AUKSO i goście
Informacje
- Data: piątek, 26 czerwca 2026, 21:00-00:00
- Strona: https://kultura.tychy.pl/wydarzenia/kaliber-44-symfonicznie-feat-aukso-i-goscie/
O imprezie
- Miejsce wydarzenia: Park Miejski Solidarności | al. Niepodległości 106