„Komora maszyny losującej jest pusta”

Informacje

O imprezie

  • Miejsce wydarzenia: Mediateka | al. marsz. J. Piłsudskiego 16

Teatr Improwizowany Klancyk jest jednym z pionierów improwizacji komediowej w Polsce i pierwszym warszawskim teatrem „impro”. Istnieje od 2006 roku. Ich spektakle to historie pisane na bieżąco, rodzące się na oczach widzów z grupowej energii, chwilowego porozumienia i absurdalnego poczucia humoru.

Współtworzyli nową warszawską scenę komediową, w tym Klub Komediowy, Szkołę Impro i Resort Komedii. Klancyk ma na koncie występy na festiwalach literackich, muzycznych i teatralnych w kraju i zagranicą m.in. Apostrof — Międzynarodowy Festiwal Literatury (Warszawa), Big Book Festival (Warszawa), Festiwal im. Zygmunta Haupta (Gorlice), Miedzianka Fest (Miedzianka), Malta Festival (Poznań), Open’er Festival (Gdynia), Chicago Improv Festival, Del Close Marathon (Nowy Jork), Jazzahead Festival (Brema).

Współpracowali m.in. z Biblioteką Narodową, Instytutem im. Adama Mickiewicza, Fundacją Instytut Reportażu oraz Radiem 357. We wspólnych scenicznych przedsięwzięciach występowali m.in. z Katarzyną Nosowską, Magdaleną Grzebałkowską, Dorotą Masłowską, Mariuszem Szczygłem, Januszem Gajosem czy Marcinem Maseckim. Poza sceną zajmują się komedią jako autorzy, scenarzyści, reżyserzy, instruktorzy impro, twórcy audycji i podcastów.

Tyska Gala Sportu rozpocznie się występem zespołu tanecznego Corrida pod przewodnictwem Macieja Gruchlika. Następnie rozpocznie się uroczyste odczytanie zwycięzców i przekazanie nagród, które wręczać będzie pełniący obowiązki Prezydenta Miasta Tychy Maciej Gramatyka. Teatr Improwizowany Klancyk zaprezentuje swoje przedstawienie na finał Gali. 

Zespół taneczny Corrida zaprezentuje układy w technice tańca nowoczesnego i hip-hopu. Uczestnikami zajęć jest młodzież w wieku 11-19 lat i jest to grupa przygotowująca się do występów podczas festiwali, konkursów i przeglądów. Grupa zdobywa nagrody i wysokie miejsca podczas konkursów międzynarodowych, ogólnopolskich, wojewódzkich i rejonowych. Z początkiem kwietnia będziemy mieć okazję oglądać młodych tancerzy na deskach Mediateki, podczas Tyskiej Gali Sportu.

fot. Tyska Gala Sportu 2023, Piotr Podsiadły

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.