Andrzej Beya-Zaborski

Informacje

O imprezie

  • Miejsce wydarzenia: Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach | al. marsz. J. Piłsudskiego 16

To wszystko okraszone ogromną porcją anegdot, wspomnień i zabawnych historii, skompresowanych w książce „U Pana Boga na dywaniku”, czyli spisanej rozmowie Krzysztofa Kędziory z  Andrzejem Beya-Zaborskim.

Razem z Andrzejem Beya-Zaborskim chcemy was zabrać do niezwykłego świata – pełnego pasji, niezwykłych ludzi i wszystkiego, co składa się na życiorys tego wyjątkowego aktora.

Co zmalował w wojsku, że chciano go postawić przed prokuratorem? Dlaczego przypisywano mu sabotaż wymierzony w towarzysza Edwarda Gierka? Za co kocha teatr lalkowy? Jak wspomina pracę ze studentami? Czy trudno mu było po latach wcielić się ponownie w rolę komendanta policji w najnowszej produkcji Jacka Bromskiego U Pana Boga w Królowym Moście? I wreszcie: jak to się stało, że do filmu trafił dopiero po dwudziestu latach pracy na scenie, by w efekcie wystąpić w ponad pięćdziesięciu produkcjach? Odpowiedzi na te i inne (może zadane przez Ciebie?) pytania poznamy podczas spotkania z cyklu Portrety Literackie. Serdecznie zapraszamy!

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.