„Radogol”

Informacje

O imprezie

  • Miejsce wydarzenia: Tyska Galeria Sportu | ul. Edukacji 7

Film zawiera fragmenty wielu archiwalnych meczów z udziałem Radosława Gilewicza, a głos zabierają m.in. jego trenerzy i koledzy z boiska. Producentem filmu jest stacja Viaplay, w której Radosław Gilewicz jest ekspertem piłkarskim.

„Przy okazji długich rozmów o życiu i karierze zdałem sobie sprawę, że historia Radka jest jeszcze szerzej nieopowiedziana. Nie tylko młodsi widzowie nie pamiętają wszystkich jego sukcesów. Jestem niesamowicie szczęśliwy, że do naszego filmu udało się zaprosić znakomitą plejadę piłkarzy i trenerów, którzy znali Radka z boiska: selekcjonerów reprezentacji Polski, mistrza świata z reprezentacją Niemiec, gwiazdę NHL, a nawet całkiem niezłego skoczka narciarskiego (…). Spędziłem w archiwach całe dnie i myślę, że w połączeniu z pozostałymi elementami stworzyliśmy wspaniałą, sentymentalną podróż przez ostatnich 30 lat” – mówi Szymon Ratajczak, dziennikarz Viaplay oraz jednocześnie reżyser i pomysłodawca filmu „Radogol”.

goście: Szymon Ratajczak (Viaplay), reżyser i pomysłodawca filmu, oraz Radosław Gilewicz, jego bohater

fot. Artur Pławski

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.