Przed pierwszym gwizdkiem sezonu

Informacje

O imprezie

  • Miejsce wydarzenia: Tyska Galeria Sportu | ul. Edukacji 7

Rok 2023 wiele zmienił w tyskiej drużynie – większościowym akcjonariuszem Klubu Piłkarskiego GKS Tychy S.A. została spółka Tychy Investment Company Limited z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Zmiana właściciela wywołała wiele sprzecznych opinii wśród kibiców. Jedni wskazywali, że klub już dawno powinien przestać działać na garnuszku miasta. Inni poddawali w wątpliwość dotychczasowe osiągnięcia kilku europejskich drużyn, w które wcześniej zainwestowali obecni akcjonariusze KP GKS Tychy. Jednak w sezonie 2023/24 prowadzony przez nowego trenera i znacznie odmłodzony zespół spisuje się więcej niż dobrze, zajmując przed wiosenną rundą miejsce w czołówce I ligi, z szansami na awans do ekstraklasy.

Z Maximilianem Kothnym, członkiem zarządu KP GKS Tychy S.A. i pozostałymi gośćmi spotkania, tuż przed rozpoczęciem wiosennej części ligowego sezonu, porozmawiamy o celach, ambicjach i problemach klubu. Z pewnością nie zabraknie też pytań ze strony publiczności.

Maximilian Kothny urodził się w 1996 roku w Monachium. Zanim został członkiem władz tyskiego klubu, był prezesem Türkgücü München (Niemcy) oraz doradcą zarządu AS Nancy (Francja).

fot. Maximilian Kothny i Piotr Włodek, fot. Łukasz Sobala / Tyski Sport

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.