„Tychy - kiedyś i dziś”,

Informacje

  • Data: piątek, 12 stycznia 2024, 17:30 - czwartek, 29 lutego 2024, 16:00
  • Adres: ul. Orzeszkowej 2, 43-100 Tychy

Tychy - kiedyś i dziś”, to tytuł przewodni wystawy malarstwa akwarelowego tyskiego artysty Przemysława Wróbla, której uroczyste otwarcie odbędzie się 12 stycznia w Klubie Osiedlowym Orion.

Przemysław Wróbel jest tyskim malarzem, członkiem Klubu Twórców Sztuki „Paleta”, działającego przy Tyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej OSKARD. Artysta jest laureatem konkursów plastycznych i przeglądów sztuki. Uczestnik plenerów malarskich, organizowanych między innymi przez Klub Wilkowyje MCK w Tychach. Uprawia malarstwo akwarelowe, akrylowe, rysunek. Kilka słów od artysty: "Tychy to wspaniałe miasto.

Tu się urodziłem, spędziłem dzieciństwo i mieszkam do dziś. Większość życia spędziłem w dzielnicy Stare Tychy i to z nią jestem najsilniej związany. Stąd pomysł na stworzenie serii obrazów akwarelowych przede wszystkim o staro-tyskiej tematyce. Większość mieszkańców kojarzy Tychy jako miasto związane głównie z czasami PRL-u. Z jego dynamiczną rozbudową. Nawet w obecnych czasach Tychy rozwijają się bardzo szybko. Dzielnice takie jak Wilkowyje, Żwaków, Mąkołowiec, Jaroszowice, Cielmice (i wiele innych) to już nie zielone czy polne lub zalesione przestrzenie tylko nowoczesne osiedla mieszkaniowe. Zagubieni w pędzącej rzeczywistości nie zauważamy zmian i tracimy z oczu to co za nami. Odkrywając czarno-białe fotografie, często nadgryzione już zębem czasu, poczułem jeszcze większą więź z moim miastem. Postanowiłem nadać im drugie życie. Zebrałem stare fotografie ukazujące świat, zarówno jeszcze istniejący (choćby dzięki budynkom, które przetrwały do dziś) jak i ten, po którym już nie ma śladu, i stworzyłem kompozycje wypełnione kolorem i utraconą atmosferą tamtych chwil. Gorąco zapraszam do podróży w krainę akwarelowych gradientów, plam, rozlanych na papierze wspomnień oraz mojego spojrzenia na Tychy".

Wernisaż wystawy

Miejsce: Klub Osiedlowy ORION ul. E. Orzeszkowej 2

Data: 12 stycznia Godzina: 17:30 Wstęp wolny!

Wystawę będzie można oglądać do 29 lutego w Klubie osiedlowym Orion, przy ul. E. Orzeszkowej 2 w Tychach.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.