Wystawa malarstwa Jana, Michała i Krzysztofa Powałków „Mesmeryzm – magnetyzm sztuki”

Informacje

Wystawa malarstwa trzech spokrewnionych ze sobą artystów: Jana, Michała i Krzysztofa Powałków, nawiązuje tytułem do popularnej w XIX w. teorii psychologicznej, która szturmem zawładnęła wyobraźnią belle epoque wkraczając na jej salony. Mesmeryzm, czyli idea oddziaływania magnetycznego znana jest także jako magnetyzm serc i magnetyzm zwierzęcy. Artyści widzą w niej metaforę własnego pojmowania sztuki i jej oddziaływania na widza. Określają obraz malarski jako magnes, który jest przekaźnikiem idei artysty na odbiorcę. Ich koncept skupia się na wewnętrznych motywach i perspektywie twórczej, oferując wgląd w mentalną narrację postaci przestawianych w swej sztuce, zamiast obrazować całą historię z pełną dosłownością. Ich twórczość wpisuje się w nurt realizmu psychologicznego - psychorealizmu. Wyróżnia ich dbałość o detal i jakość warsztatu, pozwalające im podejmować zróżnicowane rozwiązania w wypowiedzi malarskiej. Przekłada się to na stale rosnącą grupę entuzjastów ich twórczości.

Wystawa, obejmuje blisko 40 obrazów- najnowszych tegorocznych dzieł, a także wybranych starszych znanych. Otwarcie wystawy uświetni premiera dwóch wielkoformatowych płócien Michała i Krzysztofa Powałków, realizowanych w ciągu ostatniego roku.

Oprawa muzyczna wydarzenia: Dead Factory
Ramy czasowe wydarzenia:
01.12.2023 r. godzina 18:00 – wernisaż w Tichauer Art. Gallery –

I piętro galerii

Oprawa muzyczna- Dead Factory – muzyka elektroniczna, ambient
02.12.2023 r. - 03.03.2024 r. – czas dostępności wystawy „Mesmeryzm” Jana, Michała i Krzysztofa Powałków
05.01.2024 r.– oprowadzenie autorskie
08.02.2024 r.– Magnetyzm zwierzęcy w sztuce – spotkanie z artystami i gośćmi.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.