„Osiem gór” (2022)

Informacje

O imprezie

  • Miejsce wydarzenia: Pasaż Kultury Andromeda | pl. K.K. Baczyńskiego 2

Trzydziestoletni Pietro decyduje się zostawić za sobą życie dużego miasta i wyjechać w góry. Nie odnajduje się w swoim dotychczasowym, pełnym zgiełku życiu, chociaż sam nie potrafi określić czego mu brakuje. Prawdziwie wolny i szczęśliwy czuł się jedynie w dzikich Alpach, gdzie spędzał w dzieciństwie każde lato. Zaszczepiona w nim miłość do gór i odkrywania nowych ścieżek każe mu wyruszyć w świat, w którym nowe znajomości i stare przyjaźnie staną się ścieżką do odnalezienia siebie.

„Osiem gór”, najnowszy film twórców „Mojego pięknego syna”, to ekranizacja bestsellerowej powieść Paula Cognettiego. Jednak sercem opowieści jest, uchwycona z wrażliwością obrazów Terrence’a Malicka, relacja człowieka z przepiękną, majestatyczną i nieposkromioną naturą. Zdjęciom inspirowanym „Into the Wild”, udało się oddać zarówno monumentalną, magnetyczną siłę gór, jak i ich intymną stronę, gdzie kolejne kroki, milczenie, czas i właściwa miara, to sposób na życie. „Osiem gór”, to wyjątkowa opowieść o odkrywaniu siebie, naturze i miłości – platonicznej, ale mocniejszej niż jakakolwiek skała, na którą można by się wspiąć.


Reżyseria: Felix van Groeningen, Charlotte Vandermeersch

 


Gatunek: dramat

 


Rok produkcji: 2023

 


Czas trwania: 147 min
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.