Ogród balsamiczny

Informacje

O imprezie

  • Miejsce wydarzenia: Muzeum Miejskie w Tychach | pl. Wolności 1

Wykład przeprowadzony przez dr Edytę Nieduziak skoncentruje się wokół kulturowych przedstawień ziół w historii literatury. W drugiej części spotkania odbędą się warsztaty literacko-artystyczne przeprowadzone przez Fundację Otwarta Przestrzeń Mysłowice, których ważną częścią będzie integracja grupy oraz wprowadzenie działań humorystycznych, tworzenie ilustrowanych dowcipów i dzielenie się opowieściami z przeszłości o tematyce zdrowia, ziół i roślin.

Wydarzenie wspierane przez program „Spójnik!”, realizowany w ramach starań Katowic i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 202.



Fundacja Otwarta Przestrzeń Mysłowice, na której czele stoi Agata Szymanek, artystka sztuk wizualnych, zajmuje się tematami społecznymi, pedagogicznymi, artystycznymi, kulturowymi, filozoficznymi, ekologicznymi i feministycznymi. Organizuje warsztaty i spotkania kulturalne, podczas których osoby uczestniczące w działaniach mogą kolektywnie się rozwijać.

organizatorzy:
Muzeum Miejskie w Tychach
Fundacja Otwarta Przestrzeń Mysłowice

 

fot. Artur Pławski

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.