"Siudmak. Kosmogonie" w Tichauer Art Gallery

Informacje

Czy ludzka wyobraźnia posiada granice? Podobnie jak kosmos zdaje się być bezkresna. Kosmogonie wyobraźni inspirują wszystkie dziedziny. Wpływają na rozwój zarówno nauki, jak i kultury.

Wojciech Siudmak jest artystą w pełni im oddany. Niezwykle wrażliwy na piękno, pod jego wpływem tworzy malarstwo pełne symboliki i emocji. Jego surrealne brzmienie jest niezwykle harmonijne. Artysta podkreśla, że szczególnie dla pokolenia powojennego, które reprezentuje, dużo bliższe było realizowanie sztuki przetwarzającej traumę i trudne aspekty realiów Polski tamtego okresu. On jednak na przekór szarej codzienności, zwrócił wzrok w odwrotnym kierunku. Inspiruje czerpie z różnorodnych źródeł - sztuki dawnych mistrzów, przyrody, fotografii kosmosu, literatury, muzyki poważnej oraz architektury. Wrażliwy społecznie, w pełni oddany sztuce, wytwarza projekcje, w których przede wszystkim stawia na humanizm i maestrię warsztatu. W swym dorobku ma spektakularne inicjatywy i wystawy. Jest inspiracją dla innych twórców sztuk wizualnych, wpływa także na świat literatury, kina, teatru i opery. Dzięki mistrzowskiemu kunsztowi swego malarstwa i rysunku artysta ma licznych fanów swej twórczości na całym świecie. Wystawą „Siudmak. Kosmogonie” otwieramy cykl wydarzeń poświęconych temu fascynującemu artyście.

To doskonała okazja, by wspólnie poszybować do gwiazd, skorzystajmy z niej, przekraczając granice wyobraźni!  

Pan Wojciech Siudmak, jak mało kto w historii sztuki współczesnej osobiście zaprasza nas, do tej wspólnej podroży!  

Ramy czasowe wystawy: 14.10.2023 r. - 03.03.2024 r.  

Wernisaż 20.10.2023 r. o godzinie 18:00

Patroni wydarzenia: Opera Śląska @operaslaska
Śląski Klub Fantastyki
Nowa Fantastyka @nowafantastyka
Wernisażeria @wernisazeria
___________
Tichauer Art Gallery
ul. Browarowa 21, Tychy
603 159 533

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.