„O smoku znad Wisły”

Informacje

O imprezie

  • Miejsce wydarzenia: Klub Wilkowyje MCK | ul. Szkolna 94

Spektakl „O smoku znad Wisły” opowiada historię dwóch średniowiecznych kupców – Wierzby i Kasztana, którzy oprócz zaplatania koszy z wikliny „plotą” zasłyszane podczas swych podróży ciekawe historie i legendy.
Przy pomocy prostej scenografii i drewnianych marionetek przybliżają widzom mało znaną „Legendę o płockiej Sobótce”, wchodząc przy tym w bezpośredni kontakt z publicznością, jak na kupców prawdziwych przystało.
Scenografia wykonana jest jedynie z drewna i wikliny, co podkreśla ludyczny klimat opowieści.

Scenariusz do spektaklu inspirowany jest książką „Gwiazdy w Wiśle” wydaną przez Płocką Galerie Sztuki. Spektakl powstał we współpracy ze Stowarzyszeniem Człowiek Kultura w ramach projektu „Zakurzone legendy” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury.
Premiera spektaklu odbyła się 21.08.2021 roku. Spektakl wystawiany był między innymi na: Festiwalu Pozytywka w Bydgoszczy, w NoveKino Przedwiośnie w ramach projektu „Stacja RodziNovo”.

Scenariusz i reżyseria: Łukasz Jarzyński
Muzyka: Marek Papaj
Występują: Łukasz Jarzyński, Przemysław Jarzyński
Przedział wiekowy: Od 3 do 100 lat
Czas trwania: ok. 55 min.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy od 28 września (2 tygodnie przed):
tel.: 32 227 26 22 / 691 770 344
klub@mck.tychy.pl

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.