Magdalena Popławska

Informacje

O imprezie

  • Miejsce wydarzenia: Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach | al. marsz. J. Piłsudskiego 16

Magdaleny Popławskiej nie da się zaszufladkować. Równie dobrze czuje się na teatralnej scenie, jak i na planie filmowym. Jest absolwentką krakowskiej PWST i stypendystką Institut del Teatre w Barcelonie, a także członkiem Europejskiej Akademii Filmowej (EFA).
Aktorka pojawiła się w wielu popularnych filmach i serialach. Widzowie mogą ją kojarzyć z takich tytułów, jak „Szadź”, „Lęk wysokości”, „Wataha”, „Osiecka”, „Atak paniki”, „Hiszpanka”, „Ekipa” i „Diagnoza”.

Gra więcej w teatrze niż w kinie, bo teatr to pierwsza miłość i większa intymność. Na początku między twórcami, potem razem z widownią. Teatr układa się długo, spokojnie. Film jest szybszy. Teatr to dom. Film – wizyty na planie.

Nasz gość przepięknie śpiewa, jej pasją jest jazda na nartach oraz taniec współczesny, oprócz tego tworzy także grafiki. Rysunki jej autorstwa mają charakter symboliczny i są inspirowane światem, który ją otacza. Być może uchyli do niego rąbka tajemnicy podczas spotkania w ramach XVI Tyskich Dni Literatury. Serdecznie zapraszamy!

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.