Jolanta Fajkowska

Informacje

O imprezie

  • Miejsce wydarzenia: Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach | al. marsz. J. Piłsudskiego 16

Jolanta Fajkowska to absolwentka Uniwersytetu Karola w Pradze, dzięki stypendium naukowemu praktykowała m.in. w londyńskim oddziale BBC, National Forum Foundation w Waszyngtonie. Prowadziła Teleexpress, Pytanie na śniadanie i inne serwisy kulturalne, a także autorskie wywiady radiowe z największymi gwiazdami filmu i muzyki. Spełniała się także w roli reportażystki i reporterki – relacjonowała m.in. Festiwal Filmowy w Cannes, polskie festiwale filmowe czy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Prowadziła zajęcia ze studentami Wydziału Dziennikarstwa. Ponadto zasiada w Komisji Języka w Mediach przy Radzie Języka Polskiego Polskiej Akademii Nauk, natomiast w Europejskiej Unii Kobiet – Sekcja Polska jest rzeczniczką prasową. Jest także autorką dwóch książek: „Muzyka z profilu i en face. Rozmowy o jazzie” oraz „Autografy”. Dziennikarka za swoją działalność na rzecz kultury została odznaczona srebrnym medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Ponadto, wielokrotnie była nominowana do Telekamery.

W październiku Jolanta Fajkowska będzie gościć na XVI Tyskich Dniach Literatury, więc serdecznie zapraszamy na spotkanie z tą wybitną postacią świata dziennikarstwa.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.