Konrad Imiela

Informacje

O imprezie

  • Miejsce wydarzenia: Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach | al. marsz. J. Piłsudskiego 16

Konrad Imiela, dyrektor artystyczny Teatru Capitol we Wrocławiu, to aktor teatralny i filmowy, kompozytor i autor tekstów piosenek i reżyser teatralny. Przez lata pełnił funkcję dyrektora artystycznego Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Wśród zgromadzonych nagród znajdziemy Dyplom Mistrzowski im. Aleksandra Bardiniego czy II nagroda w Kabaretonie Festiwalu polskiej Piosenki w Opolu.

Wystapił w kilkunastu znanych produkcjach: „Quo vadis”, „W pustyni i w puszczy”, „Na dobre i na złe”, „Tancerze”, stworzył kilkanaście recitali i nagrał kilka płyt.

Powtarza, że czuje się przede wszystkim artystą, ale od czasu do czasu potrzebuje odskoczni od wszystkich profesji, które wykonuje. Piosenki z własnymi tekstami, to swoistego rodzaju wentyl bezpieczeństwa, przez który wypuszcza na świat osobiste rozważania i doświadczenia.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z tym artystą interdyscyplinarnym!

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.