Magda Umer

Informacje

O imprezie

  • Miejsce wydarzenia: Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach | al. marsz. J. Piłsudskiego 16

Artystka wykonuje piosenki chanson i ballady, a jej głos uchodzi za jedyny w swoim rodzaju. Jest: wykonawczynią poezji śpiewanej, dziennikarką, polonistka, reżyserką spektakli i widowisk, a także scenarzystą.

Magda Umer przez lata zdobyła wiele nagród i wyróżnień za swoją pracę artystyczną. Jej wkład w kulturę polską jest nieoceniony, a twórczość nadal cieszy się dużym uznaniem i popularnością.
Była blisko związana z Agnieszką Osiecką, wybitną polską poetką, autorką tekstów piosenek i scenarzystką. Ich przyjaźń była bardzo istotna zarówno dla nich samych, jak i dla polskiej kultury.
Osiecka pisała wiele tekstów piosenek, które były interpretowane przez Magdę Umer. Ich współpraca w dziedzinie muzyki i literatury zaowocowała wieloma znakomitymi utworami. Przykładem jest piosenka Człowieczy los, która jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów w wykonaniu Umer.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.