„Aukso w fotografii”

Informacje

O imprezie

 • Miejsce wydarzenia: Gemini Park Tychy | ul. Towarowa 2

 Tematem prezentowanych na wystawie fotografii jest AUKSO – Orkiestra Kameralna Miasta Tychy w reportażowym ujęciu zarówno z koncertów, jak i prób oraz zza kulis.

Podczas wernisażu wystąpi Duet SIDOR & KIER, który tworzą: Marcin Sidor – skrzypek AUKSO – Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy oraz Robert Kier – akordeonista solista, kameralista oraz m.in. pierwszy muzyk Zespołu Akordeonistów Miasta Ruda Śląska. Muzycy współpracują ze sobą od trzech lat. W tym czasie zagrali szereg koncertów w kraju oraz poza jego granicami (Niemcy, Szwajcaria, Francja).

Grzegorz Krzysztofik z wykształcenia jest magistrem Zarządzania Przedsiębiorstwem Europejskim. Tytuł ten zdobył w Śląskiej Wyższej Szkole Zarządzania im gen. Jerzego Ziętka. Od młodości jest związany z życiem kulturalnym Tychów. Obecnie spełnia się jako muzyk amator, organizator wydarzeń kulturalnych oraz dokumentalista życia kulturalnego miasta Tychy i okolic.

Jest założycielem zespołu WIANO, który w nowatorski sposób łącząc współczesne formy muzyki promował śląskie pieśni i melodie. Grzegorz Krzysztofik jest również pomysłodawcą oraz współorganizatorem cyklu koncertów oraz warsztatów pod nazwą „Wiano Festiwal”, które odbywały się w latach 2016-2019.

Po zawieszeniu działalności muzycznej zespołu Grzegorz Krzysztofik skupił swoje siły twórcze przede wszystkim na fotografii koncertowej, teatralnej, ulicznej i reportażowej. Obecnie jest akredytowanym fotografem przy AUKSO – Orkiestrze Kameralnej Miasta Tychy. Realizuje projekty fotograficzne również z Teatrem Małym w Tychach, Teatrem Rozbark w Gliwicach, Teatrem APart w Katowicach oraz Muzeum Miejskim w Tychach. Oprócz tego jest instruktorem podczas warsztatów fotograficznych „Zlotu Pasjonatów Fotografii” organizowanego przez portal Cudzechwalicie.pl, stypendystą Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury oraz członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików.

Najważniejsze sukcesy fotograficzne:


2018:

  1. „Tychy Press Photo” – I miejsce w kategorii „Najlepsze zdjęcie wykonane w Tychach”.

 

  1. „Psychofan” – autorska wystawa fotograficzna dokumentująca koncerty orkiestry AUKSO.2019:

  1. „Tychy Press Photo” – I miejsce w kategorii „Reportaż”.

 

  1. „eduDANCE” – długoterminowy projekt dokumentujący pracę niepełnosprawnych dzieci nad spektaklem teatralnym. Projekt zakończony indywidualną wystawą fotograficzną.2020:

  1. „Tychy Press Photo” – I miejsce w kategorii „Reportaż”.

 

  1. „Tychy Press Photo” – I miejsce w kategorii „Najlepsze zdjęcie wykonane w Tychach”.

 

  1. „Obiektywnie Śląskie” – III miejsce w kategorii „Reportaż”.

 

  1. „Ślady” – album fotograficzny wydany w ramach otrzymanego Stypendium w dziedzinie kultury, finansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.2021:

  1. „Wystaw się w Krośnie”, Nocne Teatralia Strachy – Festiwal Sztuk Alternatywnych – główna nagroda, wystawa „Śląsk Taneczny”.

 

  1. „Śląsk Taneczny” – długoterminowy projekt zakończony wydaniem albumu fotograficznego.2022:

  1. „Tychy Press Photo” – I miejsce w kategorii „Najlepsze zdjęcie”.

 

  1. „W Obiektywnie 2021” – III miejsce w konkursie organizowanym przez Ośrodek Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień.

 

  1. „Takie jest życie, taki jest świat” Karlino 2022 – III miejsce w konkursie organizowanym przez Karliński Ośrodek Kultury.

 

  1. „Śląsk Taneczny” – wystawa indywidualna organizowana przez Miejskie Centrum Kultury w Tychach w Oknie na kulturę w Gemini Park Tychy.

 

  1. „Miasto Moje A W Nim…” – wystawa indywidualna w Spółdzielczym Domu Kultury „Tęcza” w Tychach, poświęcona miastu Tychy.

 

  1. „Stany” – wystawa indywidualna z okazji Dni Integracji w Knurowie.

 

  1. Zakończenie kursu III stopnia organizowanego przez ZPAF okręg śląski.2023:

  1. Członkostwo w Związku Polskich Artystów Fotografików.

 

  1. „Sztos” – I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym organizowany przez Dom Kultury w Pleszewie.

 

  1. „W obiektywie 2022” – III miejsce w konkursie fotograficznym organizowanym przez Ośrodek Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień im. Bogdana Jareckiego w Kaliszu.

 

  1. „Świat w roku 2022” – II miejsce oraz Srebrny Medal Fotoklubu RP w konkursie fotograficznym organizowanym przez Stowarzyszenie Myślenickiej Grupy Fotograficznej. 

Foto. Grzegorz Krzysztofik

Wystawa potrwa do 31.12.2023 r.

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.