Mężczyzna w meloniku. René Magritte

Informacje

O imprezie

  • Miejsce wydarzenia: Pasaż Kultury Andromeda | pl. K.K. Baczyńskiego 2

Chmury, fajki, czarny melonik i zielone jabłka – nawet zwyczajne, niczym niewyróżniające się przedmioty mogą stać się obiektami kultowymi. I to dzięki malarstwu! Dowiódł tego jeden z najważniejszych europejskich artystów XX wieku, belgijski surrealista Rene Magritte. Jego obrazy rozpalają wyobraźnię po dziś dzień, stając się inspiracją dla coraz to nowych pokoleń plastyków, pisarzy, grafików, a także agencji reklamowych. Nic dziwnego – dowcip, żart i ironia są nie tylko miłą dla oka rozrywką, ale przede wszystkim zachętą do szukania nowych tropów, rozwiązywania zagadek i podejmowania dialogu z widzem.  O wszystkim dowiesz się podczas październikowego wykładu zaprezentowanego przez Katarzynę Czaplę-Durską.
Źródło: proanima.plFoto: René Magritte, Mężczyzna w meloniku | 1964, kolekcja prywatna, [źródło: niezlasztuka.net (dostęp: 05.07.2023)]

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.