„Wyspa mojej siostry”

Informacje

O imprezie

  • Miejsce wydarzenia: Pasaż Kultury Andromeda | pl. K.K. Baczyńskiego 2

Zapraszamy na opowieść pełną przygód, każdego kto boi się niekiedy przybijać do brzegów nowych, nieznanych wysp na wielkim oceanie życia. Uwierzcie, nie ma na nich ludożerców, dzikusów ani potworów – tylko ludzie. Tacy sami jak Ty i Ja. Bo każdy z nas ma swoją wyspę.

Na niektóre jest łatwiej dopłynąć, na inne trudno trafić bez mapy, ale warto spróbować je odnaleźć, bo każda kryje w sobie zaskakujące skarby.

„Wyspa mojej siostry” to książka Katarzyny Ryrych opisująca przygody dwóch sióstr, z których jedna jest trochę „inna”. Starsza, Pippi, żyje na samotnej wyspie, w innym świecie. Na tę wyspę wprowadza nas jej młodsza siostra Myśka. Dzięki niej będziemy mogli poznać piesokota, pobiec na biegun północny i zostać wieszczem, czy nauczyć się jak zrobić ciasto górnik na poprawę humoru.

W oparciu o książkę i cykl rodzinnych warsztatów, które odbyły się w okresie wakacyjnym w Teatrze Małym , dramaturżka Justyna Lipko-Konieczna, związana z Teatrem 21, stworzyła scenariusz spektaklu, w którym udział biorą różnorodni twórcy i realizatorzy. Powstała twórcza kooperatywa artystów i artystek skupionych, na co dzień, wokół ŚDS św. Faustyny w Tychach oraz zespołu Teatru Małego, która podjęła się próby stworzenia inicjatywy artystycznej ponad sprawnościami.

Premierowy pokaz spektaklu odbyła się 3 grudnia 2022 roku w Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami.

UWAGA! Darmowe wejściówki na spektakl do odbioru w kasie Teatru Małego!

Autor: Katarzyna Ryrych
Scenariusz: Justyna Lipko-Konieczna
Reżyseria: Joanna Piwowar-Antosiewicz
Choreografia: Katarzyna Helena Żeglicka, grupa CHOREON
Scenografia: Marika Wojciechowska
Muzyka: Joanna Piwowar-Antosiewicz, Michał Sosna, Maciej Zakrzewski

Występują: Alina Bachara, Anna Białoń, Mateusz Błoński, Halina Czypionka, Paweł Drzewiecki, Maciej Kostuś, Dorota Kusz, Sławomir Kwiotek, Mariusz Malisak, Andrzej Michalak, Arkadiusz Michalak, Patrycja Paluch, Agata Sujka, Rafał Szebesta, Aleksandra Szpura

Przeznaczone dla widzów 7+

Dzieciniec Teatralny 3.  to cykl  spotkań  rodzinnych (dzieci i ich dorośli opiekunowie), który będzie odbywał się w każdą niedzielę o godzinie 12.00, począwszy  od lipca, aż do końca października w Pasażu Kultury Andromeda. Cykl będzie się składał z dwóch niezależnych bloków tj. pokazu filmowego dla dzieci (12.00) oraz warsztatów plastycznych (13.30).

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2023

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.