Drukowane obrazy: od rysunku do betonu

Informacje

O imprezie

  • Miejsce wydarzenia: Muzeum Miejskie w Tychach | pl. Wolności 1

W cyklu monochromatycznych grafik odbitych na surowych żelbetonowych płytach, Vinicius Libardoni portretuje gmachy z różnych miast Polski, powstałe w latach 60. i 70. XX wieku, oddając paradoks ich losu. Wśród nieistniejących lub samych do siebie niepodobnych ikon znajdują się m. in. budynek Zakładu Elektroniki Górniczej w Tychach (1966–2015), proj. Marek Dziekoński czy brutalistyczny dworzec kolejowy w Katowicach (1974–2010), proj. Zespół „Tygrysów” (Wacław Kłyszewski, Jerzy Mokrzyński, Eugeniusz Wierzbicki).

Uczestniczki i uczestnicy warsztatów, inspirując się fragmentami mozaikowej dekoracji (proj. i wyk. Franciszek Wyleżuch) z nieistniejącego już budynku Zakładu Elektroniki Górniczej w Tychach (proj. Marek Dziekoński), stworzą własne mozaiki oparte na swoich rysunkach. Następnie zostaną one odlane w małe wydrukowane panele. Praca warsztatowa, symulując proces tworzenia dzieł sztuki prezentowanych na wystawie, pozwoli je lepiej zrozumieć.


fot. Vinicius Libardoni

To propozycja nie tylko dla najmłodszych – zapraszamy też rodziców i opiekunów, ponieważ doceniamy rodzinne i międzypokoleniowe więzi. Ważne: osoby niepełnoletnie zapraszamy w towarzystwie opiekuna.

więcej o wystawie czasowej „Vinicius Libardoni: Memento”

fot. mozaika z dawnego Zakładu Elektroniki Górniczej w Tychach, projekt i realizacja: Franciszek Wyleżuch, ok. 1969, fot. Artur Pławski

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.