Kosmolot II na os. M

Informacje

  • Adres: al. Bielska, 43-100 Tychy

W 1979 roku powstała rzeźba plenerowa "Kosmolot II" na os. M (w pobliżu alei Bielskiej). Rzeźbę stworzył Stefan Borzęcki. W całości wykonana jest ze sztucznego kamienia. Złożona jest z brył geometrycznych, przenikającymi się z pustymi, cylindrycznymi przestrzeniami.


Rzeźby plenerowe, powstające w Tychach w latach siedemdziesiątych to efekty współpracy Powiatowej Spółdzielni Mieszkaniowej Oskard z Wydziałem Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Więcej o sztuce w przestrzeni Tychów w wydawnictwie Muzeum Miejskiego w Tychach: "Sztuka w przestrzeni miasta". Autor: Patryk Oczko.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.