Rzeźba Ryba

Informacje

  • Adres: Osiedle D, 43-100 Tychy

„Ryba” wykonana ze sztucznego kamienia to rzeźba plenerowa znajdująca się na osiedlu D. Została stworzona przez Antoniego Hajdeckiego w 1975 roku. Był on jednym z rzeźbiarzy z ASP w Krakowie. Jest to jedna z kilku rzeźb stojących na tym osiedlu.


Rzeźby plenerowe, powstające w Tychach w latach siedemdziesiątych to efekty współpracy Powiatowej Spółdzielni Mieszkaniowej Oskard z Wydziałem Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Więcej o sztuce w przestrzeni Tychów w wydawnictwie Muzeum Miejskiego w Tychach: "Sztuka w przestrzeni miasta". Autor: Patryk Oczko.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.