Tablica pamięci żołnierzy Armii Krajowej

Informacje

  • Adres: ul. Brzozowa 24, 43-100 Tychy

Tablice można zobaczyć na budynku Szkoły Podstawowej nr 14 w Tychach. Autorem tablicy jest Tomasz Wenklar, który stworzył ją w 2013 roku. „Dominuje w niej niezwykle plastyczna część rzeźbiarska – kompozycje zbudowane są z lekkością, którą potęguje miękka i bogata faktura tworzywa”, jak piszę Patryk Oczko. Jest poświęcona „pamięci bohaterskich żołnierzy Armii Krajowej, największego w Europie wojska podziemnego, walczącego z niemieckim okupantem”.


Więcej o sztuce w przestrzeni Tychów w wydawnictwie Muzeum Miejskiego w Tychach:  "Sztuka w przestrzeni miasta". Autor: Patryk Oczko.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.