Rzeźbiarskie formy zabawowe na os. G - zjeżdżalnia

Informacje

  • Adres: Niepodległości 200, 43-100 Tychy

Są to betonowe rzeźby, które swoją formą przedstawiają plac zabaw. Kompozycja pełni funkcję estetyczną, jak i użytkową. Głównym elementem jest zjeżdżalnia. Jej szczyt stanowią wycinki kręgów, tworzące korytarz. Kilka metrów przed zjeżdżalnią rozciągają się fale zrobione ze sztucznego kamienia. Ten dziesięciometrowy ciąg zakończony jest akcentem w postaci miękko ukształtowanego obeliksu. Autorami rzeźbiarskich form zabawowych są Wojciech Firek i Andrzej Getter. Cała konstrukcja powstała w 1979 roku.


Rzeźby plenerowe, powstające w Tychach w latach siedemdziesiątych to efekty współpracy Powiatowej Spółdzielni Mieszkaniowej Oskard z Wydziałem Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Więcej o sztuce w przestrzeni Tychów w wydawnictwie Muzeum Miejskiego w Tychach: "Sztuka w przestrzeni miasta". Autor: Patryk Oczko.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.