Miejska pasieka w parku Łabędzi

Informacje

W Parku Łabędzim w Tychach w 2022 r.  ustawiona została pasieka z trzema ulami z recyklingu. Powstały one z części materiałów, które tyszanie wrzucają do czerwonych pojemników na "elektrośmieci". W ulach zamieszkały pszczoły "krainki".

Ule z recyklingu mają czerwone dachy, których kolor nawiązuje do czerwonych pojemników na elektroodpady stojących w mieście. Mieszkańcy mogą do nich wrzucać zużyte małe AGD, np. telefony, miksery, suszarki do włosów i inne niepotrzebne już urządzenia elektryczne. W ten sposób przyczyniają się do ochrony środowiska.

To wspólny projekt miasta, Fundacji Odzyskaj Środowisko oraz firmy MB Recycling. W 2021 roku na terenie Tychów umieszczono 18 pojemników na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużyte baterie. To właśnie z tych odpadów wyselekcjonowano materiał do budowy ekologicznych uli.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.