Marta Kubiś i Józefina Radtke

Informacje

O imprezie

  • Miejsce wydarzenia: Miejskie Centrum Kultury w Tychach | ul. Bohaterów Warszawy 26

Duet artystyczny z Trójmiasta. Artystki współpracują od wielu lat, początkowo głównie na polu fotograficznym, obecnie w wielu mediach. W 2023 roku performowały jako duet na przeglądzie działań performatywnych Wykon w Galerii UL w Gdańsku oraz w ramach wystawy Metropolitanka z okazji 10 lat wizualnego projektu herstorycznego w Wielkiej Zbrojowni w Gdańsku. Ich działania performatywne mają na celu uwrażliwienie odbiorcy na emocję, zwłaszcza że poruszają głównie tematykę związaną z uczuciami i relacjami.


Laureata Konkursu Nowy Performance Polski wyłoni jury w składzie: dr Małgorzata Kaźmierczak, dr Anna Olszewska, dr hab. Julia Kurek, dr Ewa Zarzycka, dr hab. Artur Grabowski, dr Łukasz Guzek, dr Dariusz Fodczuk, Piotr Kumor, prof. dr Janusz Bałdyga, Waldemar Tatarczuk, prof. dr hab. Marian Stępak.
Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w niedzielę 11 czerwca o godz. 16.30 w Miejskim Centrum Kultury w Tychach.Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.