Volodymyr Topiy i Mariya Hoyin

Informacje

O imprezie

  • Miejsce wydarzenia: pl. K.K. Baczyńskiego

Volodymyr Topiy (Ukraina)
Studiował we Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Projektowania Wnętrz. W 2013 r. otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP „Gaude Polonia”. Pracuje w mediach: performance, instalacja, malarstwo, ikonopisanie. Prace Wołodymyra prezentowane są w następujących krajach: Ukraina, Polska, Czechy, Niemcy, Francja, Japonia, Izrael, Litwa. „Wowa” jest autorem ponad 20 wystaw indywidualnych ikon, obrazów i instalacji na Ukrainie, w Czechach i w Polsce.

Mariya Hoyin (Ukraina)
Urodziła się w 1982 roku we Lwowie. Studiowała we Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Ceramiki Artystycznej. W 2016 roku przebywała na rezydencji artystycznej AiR WRO we Wrocławiu, pracowała nad projektem Peryferium, w wyniku rezydencji powstała wystawa fotografii analogowej w Muzeum Sztuki Współczesnej we Wrocławiu. W 2017 roku dostała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Gaude Polonia”, realizowała projekt fotograficzny pod tytułem Trzy kropki. Swoje prace prezentowała na Ukrainie, w Polsce, Czechach i Niemczech.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.