Huhu - bawialnia i kawiarnia

Informacje

Godziny otwarcia

poniedziałek 13:00-19:00
wtorek - niedziela 10:00-19:00

Huhu - bawialnia i kawiarnia to przestrzeń dla dzieci i dorosłych inspirowana naturą. Miejsce, w którym dzieci mogą spędzić czas w spokojnym otoczeniu, bez nadmiernych bodźców, a ich rozwój jest wspierany poprzez pobudzanie zmysłów, wyobraźni i zabawę. Miejsce, w którym również dorośli są ważni, mogą odpocząć w przytulnym wnętrzu, naładować akumulatory, spotkać się ze znajomymi lub poznać nowych.

W bawialni Huhu znajdują się drewniane zabawki, pomoce edukacyjne Montessori, różnego rodzaju materiały sensoryczne, instrumenty muzyczne oraz wartościowe książki. 

W Huhu zapraszamy dzieci do przeżycia leśnej przygody. Mamy domek na drzewie z kuchnią, gdzie można upiec torcik urodzinowy i poczęstować rodziców kawą, ugotować im pierogi, czy przyszykować kolorową sałatkę. Pod domkiem znajduje się warsztat dla małych majsterkowiczów i tajemne przejście prowadzące do domku. Podczas zabawy dzieci mogą ukryć się w dziupli lub wybrać na biwakowanie pod gołym niebem, inscenizować rozpalanie ogniska i oglądać gwiazdy. Mogą przygotować koszyk piknikowy pełen pyszności i zaprosić inne dzieci i rodziców do wspólnej uczty. 

W Huhu można odgrywać różne role, pracować z materiałem Montessori czy tworzyć kreatywne budowle z klocków, można też po prostu beztrosko się bawić. W naszej bawialni dzieci uwielbiają wspinać się do domku, chować w dziupli wielkiego drzewa, wchodzić i schodzić z pochylni, bujać się na deskach balansujących czy korzystać w różnoraki sposób z naszych “leśnych huśtawek”.

Półki w bawialni wypełnione są nietuzinkowymi zabawkami, a cała przestrzeń zachęca do kreatywnej zabawy i pobudza dziecięcą wyobraźnię.

Do bawialni zapraszamy młodsze i starsze dzieci. Przy kawiarni mamy kącik maluszka, a nieco głębiej jest główna bawialnia. Tuż za nią znajduje się salka urodzinowo-warsztatowa, w której w czasie wolnym od zajęć czy imprez można wspólnie z dzieckiem pracować z materiałem Montessori i czytać książki. Dobór zabawek i organizacja przestrzeni pozwala na zabawę dzieci w przedziale wiekowym 0-10 lat, chociaż nawet starsze dzieci znajdują w Huhu coś ciekawego dla siebie

W kawiarni Huhu przygotowujemy jakościowe espresso i bazujące na nim kawy mleczne. Serwujemy kawę specialty parzoną metodami alternatywnymi. Dbamy o to, żeby kawowe menu nie było monotonne. Znajdziecie w nim pozycje takie jak tonic espresso, orange espresso czy espresso affogato.

Do kawy serwujemy ciasta bez białego cukru (dostępne są ciasta wegańskie, bez glutenu, bez laktozy), desery przygotowywane na miejscu oraz prawdziwe, gęste i pożywne lody rzemieślnicze z wyspy (znad polskiego morza). 

Bazą menu Huhu są naturalne, świeże i zdrowe składniki. Poza kawą i słodkościami, w ofercie znajdują się zupy, sałatki, tosty, grzanki, przekąski dla najmłodszych (w tym blw i musy ze świeżych owoców), soki świeżo wyciskane, smoothie i koktajle.

Huhu dba o środowisko stosując tylko w pełni biodegradowalne i kompostowalne pojemniki na wynos.

W kawiarni funkcjonuje "komfortka", czyli pomieszczenie do pielęgnacji osób niepełnosprawnych, w pełni dostosowane do ich potrzeb, z leżem, na którym swobodnie może być pielęgnowana osoba ważąca do 200 kg. "Komfortka" to nazwa stworzona przez fundację "Przewijamy Polskę", która działa na rzecz OzN.   

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.