Kino FreeLove: „Chrzciny” (2022)

Informacje

O imprezie

  • Miejsce wydarzenia: Ogród Miejskiego Centrum Kultury w Tychach | ul. Bohaterów Warszawy 26

Czujemy, że w tym wakacyjnym okresie zamknięte sale kinowe odejdą do lamusa, bo Miejskie Centrum Kultury w Tychach przygotowało dla mieszkańców ciekawy repertuar wyselekcjonowanych najnowszych filmów kina studyjnego i festiwalowego, które cechują nie tylko wysokie walory artystyczne, ale również poziom rozrywki, który jest równie ważny. Tematyka wybranych filmów sprawia, że dobrze się je ogląda szczególnie w większym gronie.

Na rozpoczęcie cyklu zapraszamy do uczestnictwa w seansie filmu „Chrzciny” z 2022 r. w reżyserii Jakuba Skoczenia.

Fabuła:
Grudzień, 1981 rok. Marianna, gorliwa katoliczka, postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość - chrzciny najmłodszego wnuka, do pojednania swoich skłóconych od lat dzieci. Nieoczekiwanie przeszkodzi jej w tym generał Jaruzelski, który ogłasza tego dnia stan wojenny.

Rok produkcji: 2022
Premiera: 22.03.2023
Kraj produkcji: Polska
Czas trwania filmu: 84 min.
Wytwórnia: Andersa Street Art & Media, Mushchelka Production, TVP
Gatunek: obyczajowy
Kategoria filmu: fabularny
Reżyser: Jakub Skoczeń
Scenariusz: Iwo Kardel, Jakub Skoczeń
Obsada: Katarzyna Figura, Tomasz Schuchardt, Maciej Musiałowski
Producent wykonawczy: Mirosław Nycz, Bożena Krakówka, Dominika Kowarska, Robert Ziółek, Radosław Niziołek, Nina Szlęzak, Marcin Skabara
Muzyka: KIIB

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.