Rzeźba plenerowa na os. M

Informacje

  • Adres: Dmowskiego, 43-100 Tychy

W 1979 roku powstała rzeźba plenerowa na os. M - znajduje się w pobliżu ul. Dmowskiego. W całości wykonana ze sztucznego kamienia. Na prostopadłościennym cokole ustawiono płaski cylinder o gładkiej powierzchni, który "przenika się z nieregularnymi, płynnie ukształtowanymi, obłymi formami o chropowatej, niejednorodnej strukturze" (Patryk Oczko "Tychy - sztuka w przestrzeni miasta). 

Rzeźbę stworzył Jerzy Nowakowski - w pracowni krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. 


Rzeźby plenerowe, powstające w Tychach w latach siedemdziesiątych to efekty współpracy Powiatowej Spółdzielni Mieszkaniowej Oskard z Wydziałem Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Więcej o sztuce w przestrzeni Tychów w wydawnictwie Muzeum Miejskiego w Tychach:  "Sztuka w przestrzeni miasta". Autor: Patryk Oczko. 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.