„Mikro opowieści”

Informacje

O imprezie

  • Miejsce wydarzenia: Spółdzielczy Dom Kultury Tęcza | al. Niepodległości 188

„Mikro opowieści”, to fotograficzna podróż po leśno-wodnych obszarach Górnego Śląska i Beskidów z pogranicza jawy i snu.

Izabella Pacek jest mieszkanką katowickiej Ligoty, z wykształcenia jest historykiem i marketingowcem. Zawodowo związała się z branżą kulturalną. Po godzinach oddaje się poznawaniu czeskiej kultury i historii, czytaniu reportaży, słuchaniu ciężkich brzmień, wędrowaniu po górach i miejscach nadgryzionych zębem czasu. Najczęściej jednak oddaje się robieniu zdjęć.

Autorka wystawy fotografią zajmuje się z przerwami od pięciu lat. W latach 2016 i 2019 pokazała fotografie w ramach wystaw katowickiej grupy artystycznej Twórcownia. Następnie, jesienią 2019 roku, wzięła udział w Przeglądzie Portfolio Akademii Nikona podczas FotoArtFestival w Bielsku-Białej, gdzie miała przyjemność zaprezentować kilka swoich zdjęć Beacie Łyżwie-Sokół z „Gazety Wyborczej”. Krótko po tym zajęła II miejsce w IV Wojewódzkim Amatorskim Konkursie Fotograficznym „Przyroda w obiektywie”. Kolejnym jej sukcesem było znalezienie się wiosną 2021 roku w gronie laureatów lokalnego konkursu „Wędrówki z obiektywem”. Od jesieni 2020 roku jest członkinią Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego, na którego rocznej wystawie zaprezentowała kilkanaście prac o tematyce wodnej i leśnej. Rok później znalazła się w gronie osób wyróżnionych w V Wojewódzkim Amatorskim Konkursie Fotograficznym „Przyroda w obiektywie”. Niedługo potem w Gminnym Domu Kultury w Kobiórze odbyła się jej pierwsza indywidualna wystawa fotograficzna zatytułowana „Z życia lasów kobiórskich”. Izabelli najbliższa jest artystyczna fotografia przyrodnicza i martwa natura, co zaprezentuje również podczas wystawy „Mikro opowieści”, na którą serdecznie zapraszamy.

Wystawę można odwiedzać do 28 sierpnia 2023 r.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.