Miłosz Pękala

Informacje

O imprezie

  • Miejsce wydarzenia: Mediateka | al. marsz. J. Piłsudskiego 16

Miłosz Pękala to perkusista i wibrafonista, kompozytor i pedagog. Znany jest m.in. z zespołów Mitch & Mitch, Kwadrofonik czy duetu z Magdą Kordylasińską-Pękalą, równie dobrze czuje się w repertuarze klasycznym, eksperymentalnym, jak i rozrywkowym.

„Nie moje tempo!” – pastwi się (w nagradzanym Oscarami filmie Whiplash) nauczyciel-sadysta nad młodym adeptem jazzowej perkusji. Przy Miłoszu Pękali wredny pedagog siedziałby cicho, bo po pierwsze polski mistrz instrumentów perkusyjnych sam jest cenionym wykładowcą, a po drugie równie doskonale gra w każdym tempie. Dał temu wyraz na wydanym w 2021 r. wirtuozowskim albumie 8 Pieces in Different Tempos, rozpisanym na wibrafon, elektronikę i 8-bitowe brzmienia rodem ze starych gier komputerowych. Materiał z tej płyty będzie podstawą koncertu w Tychach, ale w programie znajdą się też kompozycje m.in. Steve’a Reicha i Sergia Krakowskiego. Koncertowi towarzyszyć będzie projekcja wideo autorstwa artysty wizualnego Wiktora Podgórskiego (VTR).

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.