Robert Janowski

Informacje

O imprezie

  • Miejsce wydarzenia: Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach | al. marsz. J. Piłsudskiego 16

Gość naszego cyklu Tury Kultury był liderem zespołów rockowych: Sekcji Z, Oddziału Zamkniętego czy ZOO. Przełomem w karierze stała się główna rola w kultowym musicalu Metro. Lubiąc ten gatunek, zagrał m.in. W Sztukmistrzu z Lublina, West side story, Cyrano. Wystąpił tez w filmach: Pora na czarownice i Biały i czarny, Nocne graffitti, Na dobre i na złe przez 3 sezony, czy w Na Wspólnej. Prowadził teleturniej muzyczny Jaka to melodia?.

Robert Janowski jest zdobywcą pięciu nagród Wiktora za osobowości telewizyjną i laureatem czterech Telekamer plebiscytu „TeleTygodnia” w tym Złotej Telekamery. Autor czterech tomików poezji i prozy poetyckiej. Jednak jak mówi sam artysta, najważniejsze są dla niego jego solowe płyty i koncerty, na których może śpiewać autorskie piosenki.

Czy opowie o swoich licznych pasjach? Jak godzi życie piosenkarza z graniem na scenie? Na te i inne pytania spróbujemy uzyskać odpowiedzi podczas spotkania w ramach cyklu Tury Kultury, na które serdecznie zapraszamy.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.