Odkrywanie przeszłości

Informacje

O imprezie

  • Miejsce wydarzenia: Muzeum Miejskie w Tychach | pl. Wolności 1

Nasz gość opowie o swojej pasji i towarzyszących jej poszukiwaniach – wśród ludzi związanych z Czułowem, najdalej wysuniętą na północ dzielnicą Tychów, oraz w miejscach istotnych i ważnych dla historii tego obszaru.

Jak, poszukując informacji o mieszkańcach i mieszkankach Czułowa zdobywać zaufanie ludzi? W jaki sposób z nimi rozmawiać? Jak poszukiwać, by znaleźć? Kim były, czym się zajmowały i jakie życie wiodły osoby, które poznajemy na wystawie „W chacharskich mundurach. Czułów w latach II wojny światowej” i które spoglądają na nas wprost z fotografii? O tym dowiedzą się uczestniczki i uczestnicy spotkania wokół pasji, która jest już stałym elementem codzienności Gabriela Pierończyka.

Częścią spotkania będzie oprowadzanie po wystawie „W chacharskich mundurach. Czułów w latach II wojny światowej”.

Więcej o wystawie czasowej „W chacharskich mundurach. Czułów w latach II wojny światowej”

fot. grupa przyjaciół na osadzie fabrycznej w Czułowie, ok. 1941 roku, ze zbiorów prywatnych

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.