Jubileusz legend GKS–u Tychy

Informacje

O imprezie

  • Miejsce wydarzenia: Tyska Galeria Sportu | ul. Edukacji 7

Będzie to okazja do wspomnień, a nasi goście z pewnością podzielą się z publicznością anegdotami z czasów swojej bogatej kariery sportowej. Dodatkową atrakcją będzie prezentacja unikalnych fotografii oraz materiałów filmowych z lat 70.

Marian Piechaczek to wychowanek Górnika Radlin, który do GKS–u Tychy trafił w 1972 roku. Już w wieku 21 lat został kapitanem drużyny. Był powoływany do reprezentacji Polski. Jako piłkarz Ruchu Chorzów zdobył w 1979 roku mistrzostwo Polski.

Kazimierz Szachnitowski zasilił GKS Tychy jako zdolny napastnik Zastalu Zielona Góra. Z tyskim klubem i naszym miastem związał się na stałe. Grał w nim z przerwami na występy w lidze fińskiej do 1989 roku. Potem był m.in. trenerem GKS–u Tychy. Młodzieżowy reprezentant Polski.


fot. na zdjęciu Kazimierz Szachnitowski


Marian Piechaczek i Kazimierz Szachnitowski zajęli miejsca w czołowej dziesiątce plebiscytu na najlepszych sportowców 50-lecia GKS–u Tychy.

goście: Marian Piechaczek i Kazimierz Szachnitowski

 

fot. 1 i 2 Radosław Kaźmierczak

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.