„Chudy żołnierz”

Informacje

O imprezie

  • Miejsce wydarzenia: Teatr Mały w Tychach | ul. ks. kard. A. Hlonda 1

„Jestem bardziej tobą niż ty sam”.

Sussin, tytułowy Chudy żołnierz wraca po 5 latach z wojny. W domu zastaje swoje alter ego, Grubego żołnierza, który przywłaszczył sobie jego żonę, dziecko, tożsamość. Nierozpoznany przez bliskich i sąsiadów Chudy żołnierz zamieszkuje na podwórzu śledząc przez okno życie swojego sobowtóra z “tłustych lat”, dyskutując i kłócąc się z nim. Wkrótce pojawia się kolejna, trzecia wersja głównego bohatera – Pełzający żołnierz – ranny i konający, on także uważa siebie za Sussina.

Trzy warianty osobowości głównego bohatera – Chudy, Gruby i Pełzający żołnierz podejmują próbę zrozumienia własnej tożsamości, która się rozpada, zadają pytanie: co stanowi jej istotę i na czym polega niepowtarzalność człowieka?

„Chudy Żołnierz”, który swobodnie nawiązuje do antycznej komedii Plauta „Amfitrion”, to jeden z ostatnich dramatów Levina, jak dotąd był wystawiany poza Izraelem raz, we Francji w 2013 roku przez Théâtre Simone Signoret teraz po raz pierwszy w Polsce na deskach teatru Scena Supernova.

Autor: Hanoch Levin
Reżyseria: Jakub Kowalik
Scenografia: Jakub Szachnowski
Muzyka: Magda Smoławska, Wojciech “Pinokio” Sochaczewski oraz na zywo mantry dla pokoju: Masza Winiarska, Edyta Zipolite

Obsada:
Chudy Żołnierz: Łukasz Leśniewicz
Gruby Żołnierz: Krystian Gut
Pełzający Żołnierz: Kirill Aleksandrov
Kobieta: Kinga Maria Cybul
Dziecko: Agata Hajdukiewicz
Ślepy sąsiad, Niemy Sąsiad:Maksymilian Czarnecki
Martwy dziadek: Krzysztof Drozdowski

SPEKTAKL BIERZE UDZIAŁ W KONKURSIE 48. TYSKICH SPOTKAŃ TEATRALNYCH
Dofinansowano z budżetu państwa – ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.