„Karamazow ”

Informacje

O imprezie

  • Miejsce wydarzenia: Teatr Mały w Tychach | ul. ks. kard. A. Hlonda 1

Odwieczne i wciąż aktualne pytania o istnienie dobra i zła, wolnej woli, miłości i nienawiści. Bunt i pokora, hardy intelektualizm i chrześcijańskie zmaganie się z sobą i ze światem. A wreszcie – najbardziej znana w historii literatury zbrodnia ojcobójstwa.

„Karamazow” Orłowskiego to opowieść o próbie ucieczki od własnych korzeni, poszukiwaniu sensu życia i walce z rodzinnym dziedzictwem. Ojciec – uosobienie ciemności i destrukcji, symbol chaosu i braku wartości oraz czterej synowie, którzy podejmują próbę przekroczenia tego, co najbardziej charakterystyczne dla „człowieka karamazowskiego” – okrutnego, namiętnego, drapieżnego… Każdy z braci próbuje pokonać mroczne dziedzictwo na swój sposób: poprzez wiarę, wiedzę, szczerość uczuć i emocji. Wszyscy podejmują walkę o bycie lepszym, poszukują porządku i mierzą się z własną kondycją, a ich wysiłek staje się świadectwem ludzkiej godności. Czy walczą skutecznie? I czy efekt ich wysiłków jest tu najważniejszy?

Nagrody:
Najlepszy Spektakl Sezonu 2012/2013
Złota Maska za najlepszą kreację aktorską męską dla Marka Nędzy za rolę Iwana
Złoty Miedziak – Nagroda Publiczności XIX edycji Festiwalu Teatralnego Oblicza Teatru w Polkowicach, w kategorii – Najlepsza Rola Dramatyczna dla Przemysława Kozłowskiego za rolę Dymitra

reżyseria – Jacek ORŁOWSKI
scenografia – Marek BRAUN
reżyseria światła – Szymon LENKOWSKI
muzyka – Tadeusz KULAS
wokaliza – Hanka WÓJCIAK
asystent reżysera – Ewa WIELGOSIŃSKA

Obsada:
Fiodor – Bronisław WROCŁAWSKI
Dymitr – Przemysław KOZŁOWSKI
Alosza – Hubert JARCZAK
Iwan – Marek NĘDZA
Smierdiakow – Radosław OSYPIUK

fot. Greg Noo-Wak

Dofinansowano z budżetu państwa – ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.